legia-logo

Wigilia inna niż wszystkie

Jak dobrze policzyłem, w tym roku biorę udział w pięciu różnych imprezach „wigilijnych”. Jako że związany jestem z różnymi środowiskami, to wigilie wyglądają bardzo różnie i każda z nich ma swój niepowtarzalny urok. Jednak na duże wyróżnienie zasługuje ta organizowana corocznie przez środowisko ludzi związanych z sekcją kolarstwa Legii Warszawa.

Chyba w żadnym innym miejscu, poza ważnymi wydarzeniami sportowymi, nie można spotkać tylu zasłużonych dla sportu kolarskiego zawodników, trenerów i działaczy. Mieszają się pokolenia, mieszają się głosy, nad wszystkimi dominują te dobrze znane z telewizyjnych odbiorników, których właścicielami są Stanisław Brzósko oraz Tomasz Jaroński.

Ponadto w tym roku obecnością zaszczycił nas stały gość, ale w zupełnie nowej funkcji. Jako prezes Polskiego Związku Kolarskiego pojawił się Dariusz Banaszek, który w imieniu związku podziękował za cały rok działalności prezesowi Marcinowi Wasiołkowi dodając przy tym, że gdyby nie Legia, Marcin Wasiołek i Adam Głazowski, nie byłoby go na pewno w tym miejscu, w którym jest. To właśnie Legia nauczyła go wielu ważnych rzeczy. Piękne słowa.

Innym stałym gościem, w tym roku mogącym poszczycić się tytułem mistrza świata mastersów, był Daniel Chądzyński. Ze starszego pokolenia nie sposób wyróżnić wszystkich, ale przy „opłatku” spotkali się m.in. olimpijczyk Wiesław Podobas, Mieczysław Brzeziński, Andrzej Żurawski czy Henryk Cieślak.

Całe wydarzenie odbyło się w gościnnych ścianach Restauracji Awangarda, zarządzanej przez mistrza gastronomii, Mieczysława Jachacego, również zasłużonego członka i prezesa honorowego KK Legia 1928. Przebywanie w tak znakomitym towarzystwie to dla mnie nie lada zaszczyt, jako że w tym środowisku dba się o historię oraz o zasłużonych dla niej ludzi i tym bardziej cieszę się, że mogę być jego częścią.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest tutaj: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1547761765253480&id=205395126156824

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *