Kwestia organizacji

kwestia organizacjiTyle robisz, jak znajdujesz na to wszystko czas? Bardzo często w odpowiedzi słyszymy: to wszystko kwestia organizacji.

To samo pytanie zadano w Trójce aktorowi, który niedawno wydał płytę, Pawłowi Domagale. Podobno płyta okazała się bestsellerem, sam autor planuje trasę koncertową, a oprócz tego nie próżnuje na niwie aktorskiej. Odpowiedział oczywiście, dość sztampowo, że jest to kwestia organizacji. Po czym dołożył parę słów, które szczególnie mnie tknęły, oświeciły i zachęciły do tego, żeby przekazać je dalej.

Paweł Domagała dodał, że tak naprawdę nie czuje się zmęczony, bo uwielbia to co robi. Zastanowiłem się nad swoimi aktywnościami… jedna praca, druga praca, trzecia… szkoła, zajęcia sportowe, organizacja imprez, własne treningi, do tego jeszcze życie prywatne. Jak to wszystko godzę i ogarniam? Podobnie jak wspomniany wyżej aktor, naprawdę lubię większość rzeczy, które muszę zrobić. Dzięki temu jest zdecydowanie łatwiej w „kwestii organizacji”.

Oczywiście, teoria teorią, a życie życiem. Nie zawsze świeci słońce, nie zawsze jesteśmy wypoczęci i wszyscy wiemy, że ideały oraz idealne życie nie istnieją. Tak samo jest w życiu każdego człowieka. Czasem jest trudno, czasem się nie chce, czasem nie możemy… Ale zdecydowanie łatwiej jest chcieć i móc, gdy tak sobie wszystko poukładamy, że dotyczą nas głównie czynności, które lubimy.

Recepty na szczęście nie ma, jednakże czasem warto zastanowić się nad zmianą. Dotyczy to nie tylko pracy, ale też powrotu do, czasami nieco zapomnianych, pasji. A może nawet rezygnacji z niektórych przyjemności i dokonania trudnego wyboru. Bez obaw – poradzisz sobie w nowej sytuacji, potrzeba tylko dobrego impulsu. Czy wizja uśmiechu zamiast troski o nowy dzień nie jest wystarczająco dobrym impulsem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *