Hu HU HAA :)

Jest zima, to musi być zimno. (fot. arch. autora)
Jest zima, to musi być zimno. (fot. arch. autora)

Nadeszła zima. Inna niż wszystkie, bo tym razem zapowiadana. Nie zaskoczyła nikogo, ani drogowców, ani zwykłych ludzi. Toteż wiedziałem, że pod koniec tygodnia przyjdzie mi się zmierzyć z całkiem sporym mrozem i całkiem sporym, jak na mnie, dystansem do przebiegnięcia podczas treningu.

Jako, że mamy dziś Święto Sześciu… przepraszam, Trzech Króli, to mogłem skupić się nie na pracy, ale na przyjemnościach. Jedną z nich, najważniejszą, miało być dzisiejsze wybieganie. Jedyny dylemat jaki miałem, to wybrać odpowiednią godzinę treningu. Czyli pełen luksus i komfort psychiczny.

No, może nie do końca, bo na termometrze o godzinie 11:30 wciąż widniało minus piętnaście. Godzinkę wcześniej wysłałem sms-a do Trenerki z pytaniem o porady na trening przy takim mrozie. Odpisała z uśmiechem: „ciepło się ubierz i nie odpuszczaj”. Ani myślałem się nie zastosować. Założyłem dwie pary spodni, polar, pod niego bieliznę z długim rękawem i na to wszystko białą koszulkę, żeby nie wyglądać jak czarny kot w zimowej scenerii.

20170106_130508
W pełnym słońcu, poza miastem… Aż nie chciało się wracać. (fot. arch. autora)

A trzeba przyznać, że sceneria tego dnia była piękna. Mimo że momentami nieco wiało, to potem nastawała błoga cisza, słoneczko przyświecało i podkręcało intensywną biel gdy już wybiegło się poza miejskie trotuary.

Czas pokonania szesnastu kilometrów może niezbyt imponujący (tempo nieznacznie poniżej 6 min/km), ale nie chodziło tutaj o żadne liczby i statystyki. Raczej o to, żeby ten trening bez zająknięcia zrobić, nieważne ile stopni pokazałby termometr.

I jeszcze jedno postanowienie, wynikające z dzisiejszych spostrzeżeń podczas biegania. Jak już Róża będzie na tyle duża, żeby pójść z nią na sanki, to nigdy nie będę stał na krawędzi górki i filmował jak się bawią dzieciaki, tylko dam czadu razem z nimi 🙂

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *